زیبایی, سر و صورت

جراحی لیفت شقیقه چیست؟

عمل لیفت شقیقه چیست

بسیاری از خانم‌ها با بالا رفتن سن خود شاکی از افتادگی پوست در ناحیه چشم و ابرو­های خود هستند. دلیل این اتفاق این است که با بالا رفتن سن چربی‌های زیر پوست دچار تحلیل می‌شود و دیگر پوست نمیتوانند مانند سابق خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را حفظ کند و به مرور زمان دچار افتادگی می‌شود؛ و یا به زبان ساده تر شامل میشود. لیفت شقیقه در واقع یک نوع عمل زیبایی محسوب می‌شود که هدف از این جراحی این است که پزشکان به واسطه بالا کشیدن گوشه ابرو، چین و چروک های ایجاد شده در اطراف چشم را از بین ببرند. ممکن است بسیاری از افراد جوان نیز متقاضی برای چنین عمل زیبایی باشند زیرا از ظاهر افتاده چشم و ابروی خود رضایت ندارند و هدف از انتخاب این جراحی جوان سازی نیست بلکه به عنوان یک عمل زیبایی آن را بر می گزینند.

بطور کلی لیفت شقیقه یک عمل جراحی غیر تهاجمی است که طی آن پزشک از بی حسی موضعی استفاده می‌کند و بعد از عمل فرد متقاضی هیچ علائمی در ظاهر خود ندارد و به راحتی می تواند به روال قبلی زندگی خود برگردد.

فهرست مطالب

دلایل جراحی لیفت شقیقه

کسانی که جراحی لیفت شقیقه را انتخاب می‌کنند قطعا دلایل خودشان را دارند. عده ای ممکن است برای جوانسازی پوست لیفتینگ را انجام می­دهند و عده ای دیگر ممکن است دلیلشان تنها زیبایی باشد. به طورکلی لیفتینگ برای افرادی مناسب است که به دلیل افزایش سن شاکی از افتادگی ابرو و پلک خود هستند و این عمل جراحی غیرتهاجمی را انتخاب می‌کنند تا بتوانند به نتیجه دلخواه خود برسند. بهتر است افراد زیر ۲۲ سال برای لیفت شقیقه اقدام نکنند و منتظر بمانند، زیرا تا قبل از ۲۲سالگی چهره هنوز شکل واقعی خود را بدست نیاورده است و ممکن است افراد به آن نتیجه دلخواه دست پیدا نکنند و یا اینکه این جراحی ماندگاری خوبی برای آنها نداشته باشد. تک کارت

جراحی لیفت شقیقه نیز برای کسانی که هدفشان این است کمی دم ابرو خود را به سمت بالا بکشند در حالیکه نیازی به لیفت ابرو ندارند می توانند کاندید مناسبی برای لیفت شقیقه محسوب شوند. گروه دیگری از افراد هستند که به دلایل ژنتیکی شکایت از افتادگی  پوست شقیقه خود دارند ،این افراد نیز می­توانند گزینه خوبی برای انجام جراحی لیفت شقیقه باشند. بطور خلاصه جراحی لیفت شقیقه در موارد زیر می­تواند کاربرد داشته باشد. اگر اهداف زیرا دارید می توانید جراحی لیفت شقیقه را انتخاب کنید.

 • رفع چین و چروک و افتادگی در اطراف پلک و ابرو
 • بالا بردن یک سوم انتهایی ابرو
 • ایجاد کشش در گونه های افتاده
 • کاهش افتادگی در پلک بالا
 • از بین بردن خطوط پنجه کلاغی
 • ازبین بردن حالت خستگی در چهره تک کارت
 • بازگرداندن قوس جوانی به ابروها
 • مزایا عمل لیفت شقیقه برای فرد زیباجو
قبل و بعد عمل لیفت شقیقه

یکی از مهم ترین مزایای لیفت شقیقه این است که یک عمل جراحی غیرتهاجمی است و عوارض کمی بدنبال دارد و جالب است بدانید بعد از مدت زمان کوتاهی خبری از جای زخم نیست. در ادامه مواردی از مزایای جراحی لیفت شقیقه برایتان نام برده ام:

 • جوانسازی صورت
 • صاف کردن چین و چروک های ناحیه شقیقه
 • بالا بردن دم ابروها بدون اینکه نیازی به لیفت ابرو باشد.
 • کشیده تر و زیباترشدن چشم ها
 • عوارض بسیار کم جراحی لیفت شقیقه
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • سرعت بسیار بالا در بهبود
 • جوانسازی چهره و شادابی پوست
 • قیمت مناسب این جراحی نسبت به نتیجه بدست آمده
 • عمل سرپایی و ساده
 • ماندگاری و دوام بسیارخوب
 • رفع حالت خستگی صورت ناشی از افتادگی پلک و چشم
 • بدون نیاز به امادگی خاص
 • بدون اینکه نشانه ای از زخم و اسکار باقی بماند.
 • احتمال عفونت و خارش در این جراحی بسیار پایین است.
 • به حداقل رسیدن احتمال خونابه و هماتوم
 • داشتن دوره نقاهتی کوتاه

لیفت شقیقه با جراحی چگونه انجام می‌شود؟

در طی عمل جراحی شقیقه پزشک اول یک برش بسیار ظریف و کوچک در اطراف چشم و پوست شقیقه ایجاد می‌کند، سپس از محل آن، پوست شقیقه و لایه های زیرین تا حدی می­کشند که بطور کامل چین و چروک های اطراف چشم و قسمت شقیقه از بین برود و دم ابروها نیز کمی متمایل به سمت بالا کشیده شود. پزشک باید به این موضوع دقت کند که یک حالت تقارن بین چشم و ابرو وصورت ایجاد شود و این عمل لیفت شقیقه حالت تقارن چهره را ازبین نبرد. در عمل لیفت شقیقه برای کشیدن پوست شقیقه دو روش پیش روی پزشک قرار دارد، روش SMAS و Macs که در ادامه راجع به هردو روش توضیح خواهیم داد:

۱) عمل لیفت شقیقه با جراحی به روش SMAS:

در این روش پزشک تنها لایه سطحی زیر پوست را می­کشد و معمولا این روش برای کسانی مناسب تراست که چروک های سطحی دارند. و با این برش نتیجه عمل ماندگارتر خواهد ماند.

۲) عمل لیفت شقیقه با جراحی به روش Macs

طی این روش پزشک لایه های زیرین و عمیق تر پوست را می­کشد و معمولا اگر چین و چروک و افتادگی پوست شدید باشد از این روش استفاده می‌شود که قطعا بهترین نتیجه و ماندگاری را به کمک این روش بدست خواهید آورد.

بخاطر داشته باشید که عمل لیفت شقیقه به مدت زمانی حدود یک الی دو ساعت نیاز دارد و در این جراحی اکثر اوقات افراد بیهوش نمی­شوند و به صورت بی حسی موضعی مورد جراحی قرار می­گیرند. در صورتی که انتخاب عمل شما به صورت بیهوشی باشد فرد باید ۸ ساعت قبل از عمل جراحی بصورت ناشتا باشد و تا چند روز قبل از عمل  از مصرف داروهای ضد انعقاد خون اجتناب کند. تک کارت

عمل لیفت شقیقه

عوامل موثر بر هزینه  لیفت شقیقه و پیشانی

لازم است بدانید که بسته به اینکه از کدام روش برای لیفت شقیقه و پیشانی خود استفاده می­‌کنید، هزینه ها متغییر هستند و نمی­توان هزینه‌ای به صورت ثابت و دقیق تعیین کرد زیرا همانطور که اطلاع دارید عمل شقیقه و پیشانی در هر فردی متفاوت است و نسبت به روش‌های موقت دیگر از جمله بوتاکس هزینه بیشتری به خود اختصاص داده است. البته که  بیشترین هزینه مربوط به جراحی لیفت شقیقه با کمک نخ و لیفت شقیقه با جراحی است. توجه داشته باشید که این عمل، عملی بسیار تخصصی است و نیاز به افراد مجرب و متخصص دارد پس بهتر است گول ارزان بودن قیمت کلینیک ها را نخورید و بدون تحقیق و اگاهی لیفت شقیقه و پیشانی را در هیچ کلینیکی انجام ندهید. بطور کلی هزینه عمل لیفت شقیقه و پیشانی به عوامل متعددی بستگی دارد. نمونه ای از این عوامل را می­توان به سن شما، نوع پوست بیمار، میزان افتادگی، شیوه انجام عمل،  و دستمزد پزشک انتخابی خود اشاره کرد.

نکات مراقبتی بعد از لیفت شقیقه

درست است که نوع جراح انتخابی در نتیجه بدست امده حاصل از لیفتینگ شقیقه می­تواند بسیار مهم و قابل اهمیت باشد، اما نکته اینجاست که به همان اندازه انجام صحیح و درست مراقبت های بعد از عمل می­تواند برای شما ضروری باشد. مهم ترین اقداماتی که بعد از جراحی لیفت شقیقه باید در نظر بگیرید عبارت اند از:

 • شکایت از علائمی نظیر درد، تورم ، کبودی بعد از عمل لیفت شقیقه امری کاملا طبیعی بوده و این شکایت ممکن است یک الی دو هفته بعد از عمل با شما همراه باشد. مصرف انتی بیوتیک­ها و مسکن های تجویز شده در تسکین این علائم بسیارتاثیر گذار است.
 • سعی کنید طی دو هفته اول بعد از عمل لیفت به طریقه خواب خود بیشتر توجه کنید، توصیه می­کنم در این مدت به پشت بخوابید و از خوابیدن بر روی پهلوهایتان خودداری کنید. یادتان باشد که درهنگام خواب سر کمی بالاتر از سطح بدن قرار گرفته باشد.
 • بعداز عمل تا حدالامکان از انجام فعالیت های سنگین و ناگهانی اجتناب کنید. مثلا ناگهانی بلند نشوید و یا ورزش سنگین انجام ندهید. فعالیت های روزانه و سبک مشکلی برایتان ندارد.
 • برای برداشتن پانسمان ها به یک الی دو روز زمان نیاز دارید، این در حالی است که برای کشیدن بخیه ها می­توانید یک هفته الی ده روز بعد اقدام کنید.
 • سعی کنید یکی دو روز اول بعد از عمل لیفت حمام نکنید، بعد از این مدت فراموش نکنید که از تماس مستقیم اب با فشارزیاد برروی شقیقه ها و محل زخم می تواند خطرناک باشد. همینطور توجه داشته باشید که از هرگونه ماساژ دادن شقیقه ها پرهیزکنید.
 • برای کاهش کبودی و تورم می توانید از کمپرس یخ در این زمینه استفاده کنید، اما نکته قابل ذکر اینجاست که هرگز یخ را به طور مستقیم برروی شقیقه و محل جراحی قرارندهید، حتما یخ را درون یک نایلون و یک کیسه دلخواه بگذارید و سپس برروی شقیقه ها بگذارید تا فقط حس خنکی کمپرس یخ احساس شود.
 • بیاد داشته باشید که تابش مستقیم نورافتاب می تواند برای زخم ها خطرناک باشد. پس پیشنهاد می­کنم به هیچ عنوان در معرض مستقیم نور قرار نگیرید و البته اینکه حتما از کرم های ضدافتاب تجویزشده استفاده کنید.
 • برای مدتی رفتن به سونا و استخر را تعطیل کنید. تک کارت
 • توصیه می­کنم اگر نیاز به رنگ کردن مو دارید می­توانید حدود ۴هفته بعد از عمل لیفت این اقدام را انجام دهید.

انواع روش های لیفتینگ شقیقه

برای انجام لیفت شقیقه دو گزینه مقابل شما قراردارد. یکی لیفت شقیقه به وسیله عمل جراحی و دیگری بدون عمل جراحی. هردو روش قطعا ماندگاری مناسبی دارند و نتیجه رضایت بخشی را برای شما بدنبال خواهند داشت. مزیتی که روش های بدون جراحی دارند این است که معمولا نیازی به دوره نقاهت ندارند و شما حتی بعداز کمترین زمان از عمل لیفت می­توانید فعالیت های روزمره خود را از سربگیرید، لازم به ذکر است که حتی بعداز اتمام عمل شما میتوانید شاهد نتایج بدست آمده از عمل باشید.  البته این نکته رو بگم که چه در روش جراحی و چه غیرجراحی بهتراست کمی صبور باشید تا عوارض کاملا از بین برود و نتایج شگفت انگیز لیفت شقیقه بتواند شما را به وجد آورد.

لیفت شقیقه با بوتاکس

در دنیای امروز بوتاکس کاربردهای زیادی دارد. فرم دهی و زیبایی صورت یکی از مزایای استفاده از بوتاکس است که علاقمندان را به سمت خود سوق می­دهد. جالب است بدانید که با کمک همین بوتاکس می توانید کارهای زیبایی متعددی را بر چهره خود پیاده کنید، لیفت ابرو، لیفت شقیقه، لیفت بینی همگی توسط بوتاکس قابل انجام هستند. هنگامی که در چهره شما به دلیل افتادگی و یا شل شدن عضلات حالت خستگی غالب شده است، می­توانید از طریق لیفت شقیقه با بوتاکس، به ازبین بردن چین و چروک های اطراف چشم و پلک هایتان کمک کنید و یک حالت بشاش و شادابی را جایگزین چهره قبلی خود کنید. مهم ترین کاربرد­های لیفت شقیقه با بوتاکس را می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ازبین بردن چین و چروک های اطراف چشم
 • رفع چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم
 • کم کردن میزان افتادگی چشم ها به سمت پایین
 • کاهش پف چشم ها
 • بهبود حالت چشم و فرم ابروها
 • ازبین بردن افتادگی گوشه چشم

فراموش نکنید که قبل از تزریق بوتاکس، در جلسه اول مشاوره، مقدار بوتاکس قابل تزریق طبق شرایط و نیاز فرد بررسی می‌شود و بهترین تصمیم گرفته می‌شود. در روز اقدام پزشک مقدار از قبل تعیین شده را تزریق می‌کند. نواحی قابل تزریق را میتوان به نواحی اطراف ابروها اشاره کرد، زیرا با تزریق بوتاکس در این نواحی در اطراف ابروها عضلات شل می­شوند و قدرت انقباض خود را ازدست می­دهند. عضله بالای دورچشم و زیر ابرو با تزریق بوتاکس به سمت بالا کشیده می­شوند.

لیفت شقیقه بانخ

این روش یکی از روش های بدون جراحی محسوب می‌شود که پزشک پس از انجام بی حسی موضعی نخ ها را به واسطه سوزن های ظریف و باریک وارد نقاط از قبل تعیین شده در پوست شما می‌کند. خاصیت این نخ ها قابل جذب بودن انها به مدت دو الی سه سال است. بنابراین می توان گفت که مدت زمان ماندگاری لیفت شقیقه به روش نخ بین دو الی سه سال می باشد. لازم است بدانید که زخم های این روش تا چند روز قابل تشخیص هستند پس بهتراست تا زمان برطرف شدن این زخم ها، کارهای خود را به تعویق بیندازید و در خانه  بمانید. البته اگر شرایط شما جوری بود که اجازه مرخصی و استراحت را نداشتید ، بعداز عمل شقیقه با بوتاکس می­توانید به محل کارخود بروید و مانعی برایتان وجود ندارد. تک کارت

لیفت شقیقه با اندوتاین

اندوتاین درواقع یک فناوری پیشرفته است که در زمینه زیبایی و جوان سازی پوست کاربرد های زیادی برای شما دارد. لیفت صورت، گونه، پیشانی و شقیقه می­تواند نمونه هایی باشد که به کمک اندوتاین صورت می­گیرد. در جراحی لیفت با اندوتاین که یک روش کم تهاجمی است، شکاف کوچکی در محل رویش مو، بالای پیشانی ایجاد می‌شود. در طی این روش اندوتاین باید زیرپوست قراربگیرد و جراح پلاستیک با کنترل فشار، بافت های زیر پوست را روی خارهای اندوتاین سوارمی‌کند.  جالب است بدانید که وقتی در این روش اندوتاین درون بافت چربی و یا ماهیچه بخوبی و به طرز صحیح جا گرفت، پوست شما به سمت بالا کشیده می‌شود.

بنابراین لازم است که اندوتاین به استخوان متصل شود تا در واقع نیروکشش پوست حفظ شود و اوضاع تحت کنترل قرارداشته باشد. فراموش نکنید که اندوتاین قدرت این را دارد که همزمان شکایات متعددی را حل کند، افتادگی چشم ها، افتادگی ابروها، چروک های پیشانی، چین و چروک های بین چشم همگی به واسطه اندوتاین قابل درمان است.

 لیفت شقیقه با ژل

  یکی دیگه از شیوه ها و تکنیک های لیفت شقیقه، تزریق ژل می­باشد. در این روش ژل یا فیلر به واسطه سرنگ های مخصوصی بنام سرنگ کانولا از سمت شقیقه  به درون پوست نفوذ می‌کنند. این روش یکی از روش های ساده و در عین حال بی دردی است که درحالیکه این مزیت را دارد، ممکن است به  مقدار بیشتری ژل نیازمند شوید تا شما را به نتیجه دلخواه برساند و یا اینکه ناهمواری های پوستی بهمراه داشته باشد. متداول ترین فیلر هایی که در این روش استفاده می‌شود، اسیدهیالورونیک می­باشد که مدت ماندگاری این فیلرها به عموامل متعددی مانند نوع فیلر،  پوست و حتی بدن فرد بستگی دارد.

لیفت شقیقه با پلاسما

یکی دیگر از روش های مدرن لیفت شقیقه، شیوه پلاسما است. در طی این روش دستگاه های مخصوص حرارت استفاده می‌شود که به صورت نقطه ای به بافت مشخصی از پوست وارد می‌شود و بواسطه فرایند تبخیر، پوست صورت به سمت بالا لیفت می‌کند و اصطلاحا می توان گفت عمل لیفت شقیقه صورت گرفته است. در روش لیفت شقیقه به شیوه پلاسما نیز به مهارت و تخصص به همراه دقت بالا نیازدارید چرا که اگر روند درمان به هرطریقی به شیوه درست خود انجام نشود، عواقب جبران ناپذیری را برای شما بدنبال خواهد داشت.

سوالات متداول

جراحی شقیقه همانند هر جراحی دوره نقاهت چند روزه‌ای داشته و مقداری درد در ناحیه شقیقه طبیعی است. جراح زیبایی در این حالت داروهای تسکین‌دهنده درد تجویز می‌کند. اما سایر روش‌های لیفت شقیقه بدون جراحی درد بسیار جزئی داشته و می‌توان پس از لیفتینگ به راحتی فعالیت‌های روزانه را انجام داد.

از چسب لیفت شقیقه به عنوان لیفت موقت استفاده میشود که این چسب ها کاملا بی رنگ بوده و برای کشیده شدن در سمت شقیقه و چشم انجام میشود.

افرادی که به دلیل بالا رفتن سن یا کاهش شدید وزن دچار افتادگی پوست در ناحیه شقیقه و ابرو‌ها شده‌اند، می‌توانند لیفت شقیقه با نخ را امتحان کنند.

بهتر است برای دریافت قیمت دقیقتر در وبسایت تک کارت نوبت بگیرید تا زمان مراجعه به پزشک و هزینه ی دقیق پس از معاینه ی تخصصی به شما اعلام شود.هزینه لیفت شقیقه در روش‌های مختلف یکسان نیست. بدون شک جراحی شقیقه هزینه بیشتری دارد. در لیفت با تزریق ژل برند ژل و میزان حجم ژل استفاده شده در قیمت‌گذاری موثر است. همچنین تجربه پزشک متخصص زیبایی و موقعیت کلینیک می‌تواند قیمت لیفت شقیقه را افزایش دهد. از آن‌جایی که لیفتینگ یک روش زیبایی محسوب می‌شود، بیمه درمانی هزینه‌های آن را پوشش نمی‌دهد. بیمه درمانی در رابطه با اقدامات حیاتی طبق توصیه پزشک کاربرد دارد. انجام لیفت درنواحی مختلف توسط هیچ پزشکی برای درمان توصیه نمی‌شود.

لیفتینگ برای افرادی مناسب است، که با افزایش سن دچار افتادگی ابرو یا پلک شده باشند، اما از بقیه نواحی پیشانی خود راضی هستند. افرادی که به دنبال جوانسازی صورت خود هستند، می‌توانند با لیفت شقیقه و حداقل تهاجم به نتیجه دلخواه خود برسند. به طور کلی این روش در موارد زیر کاربرد دارد.

 • رفع چین و چروک و افتادگی در اطراف ابرو
 • بالا بردن یک سوم انتهای ابرو
 • ایجاد کشش در گونه‌های افتاده
 • کاهش افتادگی در پلک بالا
 • از بین بردن خطوط پنجه کلاغی
 • کمک به باز شدن چشم‌ها و رفع حالت خسته در چهره
۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *