وایرال

سقوط بالگرد وزیر ورزش + فیلم

سقوط بالگرد وزیر ورزش

مدیر کل دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بالگرد سانحه دیده در مالکیت هلال احمر بود و بر اساس دستور العمل‌ موجود، سازمان هواپیمایی فقط حوادث مربوط به پرنده‌ هایی که به ثبت خود رسیده باشد را بررسی می ‌کند.
حسن رضایی ‌فر پنج‌ شنبه شب در گفت ‌و گو با خبرگزاری ها با اشاره به سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش، درباره روند بررسی این سانحه گفت: درباره روند بررسی سانحه و علت آن، هلال احمر پاسخگو است چرا که این بالگرد در مالکیت هلال احمر بوده است.
وی با اشاره به اینکه سازمان هواپیمایی مسئول رسیدگی به سوانح هوایی در بخش غیرنظامی است، توضیح داد: دستور العمل‌ها به این شکل است که سازمان هواپیمایی فقط پرونده ‌هایی که به ثبت رسیده باشد را مورد بررسی قرار می ‌دهد، این بالگرد به ثبت سازمان هواپیمایی نرسیده بود و برای انجام ماموریت ‌های دولتی اعزام شده و دولت درباره روند بررسی آن تصمیم گیری می ‌کند.
وی گفت: در صورت درخواست، سازمان هواپیمایی آماده همکاری برای ورود به بررسی علت سانحه و تحقیق برای نتیجه‌ گیری و جلوگیری از عدم وقوع آن است.
در پی انتشار خبر سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز اعلام کرد که این حادثه در زمان لندینگ بالگرد و در نزدیکی زمین اتفاق افتاده است.
در این حادثه ۱۶ نفر شامل ۱۲ سرنشین بالگرد و ‌۴ کادر پروازی‌ مجروح شدند. این بالگرد از ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ متری ‌سقوط کرده است. مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و نماینده بافت در مجلس و جمعی از معاونان و مسئولان وزارت ورزش در این پرواز حضور داشتند.

فهرست مطالب

جزئیات حال مصدومان از زبان رئیس اورژانس کرمان

صابری، رئیس اورژانس کرمان در خصوص آخرین وضعیت مصدومان حادثه روز گذشته بالگرد وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: خودم به شخصا از صبح به بیمارستان آمدم و از همه مصدومان این حادثه عیادت کردم. شکر خدا حال همه مصدومان به جز ۲ نفر رو به بهبود است. حتی ستوده نژاد و علی جوادی که حال مساعدی نداشتند و سطح هوشیاری پایین تری داشتند، سطح هوشیاری ۱۵ و کامل را به دست آوردند که با آن‌ها صحبت هم کردم و فقط شکستگی و پارگی از ناحیه صورت دارند که با گذشت زمان بهبود خواهند یافت.

فیلم لحظه سقوط بالگرد از دوربین یک شهروند

حال مصدومان چگونه است؟

در این میان وزیر ورزش و جوانان و مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان کرمان هستند که شرایط خوب ندارند و هنوز هیچ تغییر در وضعیت آنها نداشتیم. سطح هوشیاری آنها اکنون ۸ است. جای نگرانی نیست و در روزهای آینده شرایط آنها هم به مرور بهتر خواهد شد.
طبق هماهنگی هایی که صورت گرفته بود هواپیمای اورژانس کشور ساعت ۷ صبح وارد فرودگاه کرمان شد تا اگر مصدومی نیاز به انتقال داشته باشد به سرعت انجام شود که خوشبختانه تا این لحظه نیاز به انتقال هیچ کدام از مصدومان نیست.
چرا که تمام امکانات لازم برای درمان مصدومان در بیمارستان باهنر شهر کرمان وجود دارد. با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان هم در این خصوص صحبت کردم و هواپیمای اورژانس تا ساعتی دیگر کرمان را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

جزئیات لحظه سقوط از زبان یکی از مسئولین حاضر در بالگرد

علیرضا پورسلمان در خصوص سانحه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش و تنی چند از مسؤولین و پرسنل این وزارتخانه، اظهار داشت:‌ از کادر درمان کرمان و یزد سپاسگزارم. برای انتقال من به یزد لطف کردند. خداراشکر حال عمومی من خوب است. برای بچه‌هایی که بستری و کمی ناخوش‌ احوال هستند، دعا می‌کنیم.
 
وی افزود: وزیر هم آسیب دیده و ان‌شاءالله خوب شود. بالگرد هنگام نشستن در فاصله ۱۰، ۱۲ متری، منطقه نشستن را از دست داد و سقوط کرد. کنترل از دست خلبان خارج شد. در حد۵-۴ ثانیه بالگرد چرخش های خیلی شدیدی داشت و تقریبا تمام صندلی‌ها و خود کابین از بین رفت. بر انسان‌هایی که که داخل کابین بودند چه گذشت. الحمدالله خوب هستیم. یک عزیز از دست رفته داشتیم. احمدی در قامت یک شهید است و انسان بسیار دوست‌ داشتنی بود که از بین ما رفت.
رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفت‌وگو با برنامه ورزشگاه در مورد اینکه آیا تحت عمل جراحی قرار گرفته، گفت:‌ من از ناحیه کتف شکستگی دارم. ریه‌هایم مشکل پیدا کرده،‌ خواهش کردم اجازه بدهند  من را به یزد اعزام کنند که اگر اقدام تکمیلی بخواهد آنجا انجام شود.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

1 نظر در “سقوط بالگرد وزیر ورزش + فیلم

  1. alireza kiyani گفت:

    کاش مردم عادی هم اینقدر مهم بودن و خبر ساز میشدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *