روانشناسی

شخصیت شناسی از روی لباس

شخصیت شناسی از روی ظاهر

همه افراد برای خرید لباس های خود وقت می گذارند ورنگ ومدل لباس هایشان را مطابق با سلیقه، ویژگی های شخصیت و فرهنگی خود انتخاب می کنند بنابراین نحوه لباس پوشیدن اطلاعاتی درباره نوع تفکر، اهداف و ویژگی شخصیتیمان در اختیار دیگران قرار می دهد، همانطور که در برخورد اول به پوشش فرد مقابل توجه می کنیم و او را از روی لباس پوشیدنش قضاوت می کنیم .با تک کارت همراه باشید تا بیشتر در مورد شخصیت افراد بدانید

بنابراین از نحوه لباس پوشیدن افراد می توانید به ویژگی های شخصیتی او پی ببرید . در این بخش از تک کارت به شما می گوییم که چگونه شخصیت افراد را از روی لباس پوشید نشان ارزیابی نمایید.
 

شخصیت افرادی که تک رنگ می پوشند

افرادی که لباس های تک رنگ می پوشند و تنوع زیادی در لباس پوشیدن شان ندارند و در کل لباس هایی را انتخاب می کنند که در مدل های ساده و رنگهای خنثی باشد تا به چشم نیایند ، افرادی بسیار گوشه گیر ودرونگرا هستند که فعالیت های انفرادی را ترجیح می دهند زیرا با دیگران به ندرت ارتباط برقرار می کنند.تک کارت
این دسته از افراد نسبت به انتقاد یا تحسین دیگران بی تفاوتند. آنها هیچ گاه دوست ندارند لباس هایی با طرح شلوغ بپوشند و معمولا تعداد لباس های شان متعدد نیست و رنگ های جیغ و شاد را انتخاب نمی کنند ، آنها لباس های جین، و اسپرت و بسیار ساده را می پسندند.
 

شخصیت افرادی که لباس های کلاسیک دوست دارند

افرادی که لباس های کلاسیک با رنگ های تیره مثل کت و شلوار مشکی یا لباس هایی با پارچه هایی دارای طرح نظامی دارد را می پسندند ، معمولا نسبت به همه چیز بدبین و شکاک هستند و به لجاجت و بیزاری تمایل دارند . همچنین آنها حس قدرت طلبی دارند بنابراین به بستن دستمال گردن، انداختن شال گردن، گذاشتن کلاه، استفاده از کراوات یا عصا که نمادی از قدرت طلبی است ، علاقه زیادی دارند.
 

شخصیت افرادی که خارج از مد لباس می پوشند

افرادی که لباس های خارج از مد را می پسندند و ترجیح می دهند که لباس آنها متضاد و مخالف اجتماع باشد مثلا لباس های قدیمی و خارج از مد را می پوشند و یا پیراهن می پوشند و دکمه های یقه را باز می گذارند ، این افراد برای سازگاری با قوانین و موازین اجتماعی توانایی خوبی ندارند ، آنها افرادی دروغگو ، فریبکار ، تحریک پذیر و پرخاشگر، بی احتیاط و بی مسئولیت هستند.
آنها پوشیدن پالتوها و بارانی های بلند که نمادی از قدرت و دیسیپلین است و به پوشیدن لباس هایی با لوگوهایی که نمادی از قدرت را نشان می دهد علاقه دارند ومانند شخصیت اول فیلم هایی که خشونت، تضاد و جرم و جنایت را نشان می دهند لباس می پوشند.

شخصیت افرادی که لباس های شلخته می پوشند

اگر در همه موقعیت ها لباس هایی که برایتان راحت هستند را انتخاب می کنید و فکری به حال هماهنگ کردنشان نمی کنید مثلا اگر گرمکن و کتانی می پوشید و یا اگر همیشه لباس های چروکیده و ناهماهنگ می پوشید ، با طرز لباس پوشیدنتان به باقی افراد ، این پیام را می رسانید که فردی شلخته هستید و مراقب ظاهرتان، کارتان، آینده تان و … نیستید و آنها به شما اعتماد نمی کنند.
 

شخصیت افرادی که لباس های تنگ و کوتاه می پوشند

افرادی که لباس های تنگ و کوتاه انتخاب می کنند ، به دیگران نشان می دهند که یک نوع ناایمنی روانی دارند و شخصیت های خسیسی هستند و همه تمرکزشان را بر بدنشان متمرکز کنند.تک کارت
 

شخصیت افرادی که لباس هایی می پوشند که به چشم آیند

افرادی که لباس ها و کفش هایی با رنگ های تند و غیرمعمول و گاهی مد روز می پوشند ،دوست دارند به دیگران نشان دهند که مجزا هستند واین پیام را می رسانند که متمایلند در جامعه بیشتر دیده شوند و به چشم افراد آیند.
 

شخصیت افرادی که همرنگ جماعت هستند

افرادی که مانند عرف جامعه لباس می پوشند و لباس هایی با رنگ ها و مدل های خنثی را انتخاب می کنند و هرگز لباسی را انتخاب نمی کنند که مغایر با دیگران باشد ، افرادی هستند که دوست دارند در جامعه و با گروه های مختلف ترکیب شوند و از هرگونه مورد توجه واقع شدن اجتناب می کنند.
 

شخصیت افرادی که لباس موردپسند محبوب شان را به تن می کنند

افرادی که مانند بازیگران سینما و تلویزیون و هر شخصیت دیگری لباس می پوشند و یا با فردی دیگر به خرید لباس می روند تا او برایشان لباس انتخاب کند و در لباس پوشیدن علاقه و نیاز خودشان را در نظر نمی گیرند ، افرادی بسیار وابسته هستند که به توانایی های خود مطمئن نیستند و دائم از دیگران تقلید می کنند تا مورد تایید دیگر افراد قرار گیرند .تک کارت
این افراد مسئولیت خود را گردن دیگران می اندازند و دائم به تایید دیگران نیازمند هستند بنابراین نمی توانند به تنهایی زندگی نمایند و از طرد شدن توسط دیگران ، ترس دارند بنابراین خیلی راحت به دیگران اجازه می دهند که حقوق شان را پایمال کنند. این افراد وابسته معمولا پیرو مد هستند. و هنگام انتخاب، خرید لباس نظر شخصی که به آن وابسته هستند برای شان اهمیت دارد و دائم نظر او را درباره لباسشان می پرسند.

شخصیت افرادی که مانند مد روز لباس می پوشند

افرادی که لباس هایشان مطابق مد روز است و مارک های معروف و برجسته را می پوشند ، این افراد در نظر دیگران افرادی بدون اعتماد به نفس و مادی گرا هستند که با پوشیدن لباس های مد روز و مارک سعی می کنند ، بیشتر دیده شوند. پوشیدن لباسهای مارکدار نشان می دهد که شما آدمی مادی هستید که به مادیات توجه می کنید.
 

شخصیت افرادی که لباس های ورزشی می پوشند

افرادی که بیشتر لباس ها و کفش های ورزشی می پوشند به دیگران نشان می دهند که ورزشکار هستند و مراقب سلامتی و بدنشان هستند .
 

شخصیت افرادی که لباس های رسمی می پوشند

افرادی که همیشه لباس های رسمی به تن می کنند و هرگز لباسی به جز لباس رسمی نمی پوشند، افرادی هستند که از نظر دیگران یک بعدی و فاقد خلاقیتند.تک کارت
 

شخصیت افرادی که در لباس پوشیدن سختگیر هستند

افرادی که در لباس پوشیدن سختگیر و وسواسی هستند و به نظافت و ظرافت در لباس پوشیدن شان اهمیت می دهند و لباس هایشان همیشه با هم هماهنگ است ، بسیار غیرقابل انعطاف ، سختگیر، کمال گرا هستند و افراد خشکی هستند که نسبت به وظایف شان تعهد بیش ازحد دارند. آنها بسیار با دقتند و کمتر اشتباه می کنند . منطقی هستند و کمتر به احساسات دیگران توجه می کنند و روی نظرات و عقایدشان پافشاری می کنند.
تلاش و کوشش فراوانی دارند اما تمرکزشان بر اصل موضوع به علت دقتی که بر روی جزئیات دارند ، کم است معمولا اشیای غیرمفید را نمی توانند به راحتی دور بیندازند. در اغلب موارد چون از اشتباه کردن می ترسند در تصمیم گیری دچار مشکل هستند.تک کارت
سخت کوش هستند اما چون به جزئیات اهمیت زیادی می دهند،نمی توانند روی اصل موضوع تمرکز کنند بنابراین نمی توانند کاری را به اتمام برسانند و کارها را نیمه رها می کنند. این افراد لباس های بسیار تمیز، مرتب، آراسته و اتوکشیده را اغلب انتخاب می کنند . برخی از این افراد نمی توانند چیزهای غیرضروری را دور بیندازند، همیشه تعداد زیادی لباس دست نخورده و نپوشیده دارند و در شست وشو لباس هایشان وسواسی هستند.

شخصیت افرادی که زیورآلات عجیب و غریب را می پسندند

افرادی که لباس پوشیدنشان خاص و بسیار عجیب و غیرعادی است و زیورآلات عجیب وغریبی را به خود می آویزند ، افرادی بسیار خرافی و دارای باورهای عجیب وغریب می باشند. آنها معمولا به علت نگاه مشکوکانه و بدبینانه ای که به هر فرد و موضوعی دارند تعداد دوستانشان کم است و در موقعیت های اجتماعی معذب و ناراحت به نظر می رسند.
 

شخصیت افرادی که لباس های خاص را انتخاب می کنند

افرادی که همیشه لباس های خاص را انتخاب می کنند و بهترین لباس ها را برای خود بر می گزینند و اغلب لباس هایی با برندها و مارک های خاص و گران و لباس هایی با جنس های خاص مثل حریر و ابریشم را وزیورآلاتی مانند طلا، نقره و اصل را انتخاب می کنند ، افرادی هستند که خود را خاص می دانند که دیگران باید تمام نظراتشان را بپذیرند بنابراین طاقت انتقاد ندارند و سریع خشمگین می شوند .تک کارت
این افراد مایلند اطرافیانشان دائما آنها را تحسین و تمجید کنند و بی عیب، بی نقص، خاص و فوق العاده خطاب نمایند. آنها بسیار حسود هستند و فکر می کنند به علت ویژگی های خاصشان دیگران به آنها حسادت می کنند.
این افراد بسیار حق به جانب هستند و بهترین ها را حق خود می دانند بنابراین در لباس پوشیدن بهترین ها و خاص ترین ها را انتخاب می کنند و در حضور دیگران از لباس خریدنشان تعریف می کنند تا به آنها نشان دهند که بهترین، مرغوب ترین، گران ترین، خاص ترین و متفاوت ترین لباس را می پوشند . آنها دوست ندارند کسی مانندشان لباس بپوشد نابراین لباس های دوخته شده را به لباس های آماده که در دسترس همگان قرار دارد ترجیح می دهند .
 

شخصیت افرادی که لباس های جین می پوشند

افرادی که به پوشیدن لباس های جین و اسپرت که بادوام و راحت هستند ، علاقه دارند ، راحتی برایشان در اولویت قرار دارد و آنها افرادی راحت هستند . افراد میانسالی که لباسهای جین می پوشند ، بسیار سرزنده ، با نشاط هستند و سبک باری و انعطاف پذیری از خصوصیات این افراد است.
 

شخصیت افرادی که هر چه دم دستشان می بینند ، می پوشند

افرادی که لباس های درهم و برهم و بدون هماهنگی به تن می کنند و به ست بودن لباسشان اهمیت نمی دهند ، افرادی غیر قابل اعتماد هستند که همانقدر که لباس پوشیدن برایشان مهم نیست ، کار، رابطه و موارد دیگر زندگی نیز برای آنها بی اهمیت است.تک کارت
 

شخصیت افرادی که دائم کت و دامن و کت و شلوار می پوشند

افرادی که حتی در موقعیت های کاری و مراسم های عروسی و حتی جمع های دوستانه ، کت و دامن و کت و شلوار می پوشند ، افرادی جدی هستند که دیگران نمی توانند با آنها دوستانه و صمیمی برخورد کنند .

شخصیت افرادی که لباس های براق می پوشند

افرادی که لباس های براق می پوشند ، افرادی هستند که دوست دارند در جمع مطرح شوند و مورد توجه قرار گیرند بنابراین لباسی را می پوشند که متمایز با دیگران باشد.
 

شخصیت افرادی که لباس هایتی شرت و شلوار جین می پوشند

این افراد که دائما آنها را با همین مدل لباس ها می بینید ، افرادی بدون خلاقیت هستند که هیچ ایده ای ندارند.
 

شخصیت افرادی که لباس های گشاد می پوشند

افرادی که لباس های گشاد می پوشند افرادی بخشنده ، فداکار و صادق هستند که دوستان زیادی دارند و هرگز حسادت نمی کنند.
 

شخصیت شناسی از روی رنگ لباسها

شخصیت افرادی که لباس های تیره رنگ را انتخاب می کنند

افرادی که لباس های تیره را انتخاب می کنند افرادی خودخواه ، خونسرد و با سلیقه هستند که خیلی کم عصبی می شوند.
 

شخصیت افرادی که لباس های روشن را انتخاب می کنند

پیش از این هم در مطالب شخصیت شناسی تک کارت اشاره داشتیم که افرادی که لباس های روشن را انتخاب می کنند و از رنگ های تیره بدشان می آید ، از نظر شخصیتی افرادی فداکار و صادق ، مهربان، شوخ طبع ، عاشق صلح و صفا و آرامش هستند.تک کارت
 

شخصیت افرادی که بیشتر لباس هایشان سبز رنگ است

افرادی که رنگ سبز را برای اکثر لباس هایشان انتخاب می کنند ، افرادی دارای شخصیتی قوی و اراده ای بالا هستند و تا حدی مغرور و خودرایند و در تصمیم گیری ها بسیار محکم عمل می کنند. آنها اعتماد به نفس بالایی دارند و در کمک به باقی افراد پیشقدم می شوند.

شخصیت افرادی که بیشتر لباس هایشان آبی رنگ است

افراد آبی پوش شخصیت حساس و شفافی دارند و دارای نگاهی عمیق می باشند و خیلی آسان فکر و نظر خود را به دیگران انتقال می دهند . آنها بسیار شجاع هستند و زیبایی های زندگی را می بینند.
 

شخصیت افرادی که بیشتر لباس هایشان مشکی رنگ است

افرادی که بیشتر اوقات لباس هایی به رنگ مشکی را انتخاب می کنند انسان هایی رؤیایی ، بسیار اجتماعی، ظریف و ساده پسند ، دست و دلباز و حامی هستند که دست خیر دارند و به دیگران کمک می کنند .
 

شخصیت افرادی که بیشتر لباس هایشان به رنگ قهوه ای است

افرادی که لباس های قهوه ای رنگ را انتخاب می کنند ، افرادی مهربان ، با محبت و مهر ، خونسرد هستند که با تلاش به هرچه می خواهند ، می رسند و در بدترین شرایط بهترین تصمیم ها را می گیرند .
 

شخصیت افرادی که بیشتر لباس هایشان خاکستری رنگ است

افرادی که لباس های خاکستری رنگ را انتخاب می کنند ، شخصیتی عصبی دارند و انسان هایی سر سخت هستند که همیشه به دنبال آرامش می گردند اما اگر کسی در دلشان نفوذ کند ، برای همیشه در آن جای خواهد داشت.تک کارت
 

شخصیت افرادی که سفید پوشند

افرادی که لباس های سفید را برای خود انتخاب می کنند ، انسان های اجتماعی و خوش قلبی هستند که هرگز به دیگران تکیه نمی کنند و از هر فرصتی در موقعیت های کاری استفاده می کنند تا به درجات بالاتر شغلی دست یابند.
۴.۲/۵ - (۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *