رشد کسب و کار, روانشناسی, وایرال

چطور خجالتی نباشیم

چطور خجالتی نباشیم

خجالت کشیدن یا همان چیزی که باعث می شود شما در ارتباط برقرار کردن با دیگران راحت نباشید، تنها یک احساس است.اما اگر به چند نکته توجه کنید،برای همیشه از این حس آزار دهنده رها خواهید شد.افرادی که هرگز از خجالت رنج نبرده اند، نمی دانند که این حس می تواند به ویژه برای فردی در یک موقعیت حرفه ای است، ناتوان کننده باشد. با تک کارت همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه خجالت خود را کنار بگذارید.

فهرست مطالب

اگر کمرویی شما را عقب نگه داشته، یاد بگیرید چطور از کنار آن رد شوید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.خجالت می تواند واقعاً مردم را عقب نگه دارد – تا حدی که کسانی که خجالتی هستند تمایل به اجتناب از موقعیت های عمومی دارند و تا حدودی به این دلیل که اضطراب مزمن زیادی تجربه می کنند. اگر شما اینگونه هستید، با دانستن اینکه تنها نیستید می توانید راحت باشید – از هر ده نفر، چهار نفر خودشان را خجالتی می دانند.
 

۲۲ راه حل برای خجالت نکشیدن

خجالت می تواند برطرف شود.با گذشت زمان و تلاش و میل به تغییر، امکان شکستن آن وجود دارد. اگر خجالت شما شدید است، ممکن است به کمک مشاور نیاز داشته باشید، اما بیشتر افراد می توانند بر آن غلبه کنند. اولین قدم خود را در کنار گذاشتن خجالت از این تکنیک ها بردارید، تا به شما کمک کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.
 

نه فکر کنید نه بگویید خجالتی هستم

نیازی به تبلیغ خجالتتان نیست. افرادی که به شما نزدیک هستند، می دانند و دیگران ممکن است حتی فرصتی برای توجه داشته باشند. ممکن است برای شما قابل رویت نباشد. 
 

نیاز نیست شیوه ی رفتار خود را تغییر دهید

اگر دیگران باعث خجالت شما می شوند، لحن خود را عادی نگه دارید. اگر بخشی از بحث هستید، آرام به صحبتتان ادامه دهید.تک کارت
 

وقتی خجالت می کشید انواع جدید صحبت کردن را امتحان نکنید

اگر وقتی ناراحت هستید سرخ می شوید، آن را با خجالت یکی نکنید. بگذارید همینگونه بماند و بگویید:” من همیشه زود سرخ می شوم. ”  
 

به کسی برچسب نزنید

خود را خجالتی نشان ندهید.بگذارید به عنوان فردی منحصر به فرد تعریف شوید نه با یک ویژگی بد. تک کارت
 

خودتان را خراب نکنید

گاهی اوقات ما واقعاً بدترین دشمن خودمان هستیم.اجازه ندهید حس درونیتان شما را زمین بزند.به جای آن، قدرت آن صدا را آنالیز کنید تا بتوانید خنثی نمایید.

ویژگی های خودتان را کشف کنید

لیستی از تمام ویژگی های مثبت خود تهیه کنید – از یک دوست یا عضو خانواده تان بخواهید که به شما کمک کنند.بگذارید به شما یادآوری کند که چقدر ویژگی خوب و مثبت دارید.
 

افراد نزدیک خود را به دقت انتخاب کنید

افراد خجالتی تمایل به دوستی کم تر اما عمیق تر دارند، به این معنی که انتخاب دوست یا شریک، برایشان مهم تر است.زمانتان را به افراد زندگیتان بدهید که پاسخگو، گرم و دلگرم کننده هستند. 
 

گردن کلفتی ممنوع

همیشه تعداد کمی از افرادی وجود دارند که تمایل به اذیت و تمسخر کردن بقیه دارند.فاصله تان را با این افراد حفظ کنید. تک کارت
 

مراقب باشید

بیشتر ما برای خودمان سخت ترین هستیم، بنابراین عادت به مشاهده و نظرات بر دیگران را داریم. 
 

امیدوار باشید

به خصوص زمانی که شما زمان زیادی را در ذهنتان سپری می کنید، همانطور که افراد خجالتی این کار را انجام می دهند، راحت می توانید این کار را انجام دهید و به این فکر کنید که خجالت شما تمام اتفاقات را خراب می کند. 
 

برای خود اعتبار جذب کنید

افراد خجالتی گاهی این احساس را دارند که توسط بقیه مورد قبول نیستند و رد می شوند، حتی وقتی واقعا اینگونه نیست.افراد ممکن است حتی خیلی بیشتر از چیزی که خودتان برای خودتان ارزش قائلید به شما اعتبار دهند.تک کارت
 

با ترس هایتان مقابله کنید

گاهی اوقات وقتی وحشت زده اید، بهترین کاری که باید بکنید این است که با آن مواجه شوید.اگر میترسید، به آن خیره شوید و تکیه دهید.
 

یه لیست بسازید

لیستی از همه نگرانی هایتان تهیه کنید.آن ها را نامگذاری کنید، برنامه ریزی کنید که حذفشان کنید و به جلو حرکت کنید. رنج بردن از خجالت نباید شما را از موفقیتی که به دنبال آن هستید، دور کند، پس این ابزارهای ساده را امتحان کنید – در واقع، آن ها تکنیک های خوبی برای امتحان این هستند که آیا واقعا خجالتی هستید یا خیر.تک کارت
 

با اعتماد به نفس عمل کنید

اعتماد بنفس با عمل، یادگیری و استادی حاصل می شود.یادتان می آید که چگونه دوچرخه سواری را یاد گرفتید؟اولش وحشتناک بود، اما بعد از اینکه به دنبال آن رفتید، آن را امتحان کردید و اعتماد به نفس داشتید، توانستید انجامش بدهید. اعتماد اجتماعی نیز همین کار را می کند.احساس اضطراب مشکل نیست، اجتناب از تعاملات اجتماعی مشکل است.

درگیر بحث ها بشوید

درگیر شدن، به معنی شرکت در صحبت های کوچک است و با غریبه ها در همه جا، مغازه ها، رویدادهای ورزشی و باشگاه صحبت کنید.علاوه بر این، به افرادی که به آن ها علاقمند هستید، بیشتر نزدیک شوید و با آنها حرف بزنید. 
زندگی کوتاه است.چه کسی اهمیت می دهد؟هفت میلیارد نفر در این سیاره زندگی می کنند.شما نباید از همه آن ها خوشتان بیاید یا دوستشان داشته باشید.کمی ریسک کنید و خود را برای ملاقات و معاشرت با افراد مختلف آماده کنید.تک کارت
 

چیزهای جدید را امتحان کنید، مخصوصا چیزهایی که از آنها می ترسید

به یک باشگاه، یک تیم ورزشی، یا کلاس انگلیسی بپیوندید.یک پروژه جدید انتخاب کنید، کاری دشوار را در محل کار داشته باشید و به عهده بگیرید، یا یک مهارت جدید یاد بگیرید.کاری بکنید که از حیطه راحتی خود خارج شوید. 
 

صحبت کنید

در هر فرصتی، شروع به تمرین سخنرانی و یا صحبت و داستان سرایی کنید. در مورد تمام حیطه های زندگیتان صحبت کنید.چه در کار با دوستان، با غریبه ها، یا پیاده رفتن از خیابان، می توانید آزادانه صحبت کنید. اجازه دهید صدا و ایده های شما شنیده شود.مردم مطمئن نیستند که چه چیزی می خواهند بگویند.آن ها به خاطر این که می خواهند سهم خود را به اشتراک بگذارند، درگیر می شوند و با دیگران ارتباط برقرار می کنند.
شما هم می توانید این کار را بکنید. اضطراب و خجالتی بودن، دلیلی برای ساکت ماندن نیستند. 
این مطلب را نیز مطالعه کنید 

کاری کنید دیگران پیش رویتان قضاوتتان کنند

ترس از قضاوت باعث اضطراب اجتماعی و خجالت کشیدن می شود. تنها راه غلبه بر این ترس این است که خود را آسیب پذیر سازید.این کار را با افرادی انجام دهید که به آن ها نزدیک هستید و می توانید اعتماد کنید.تک کارت
ممکن است هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، بیشتر لذت ببرید.این کار باعث افزایش اعتماد به نفس و تعاملات اجتماعیتان می شود.آسیب پذیر بودن نیازمند تمایل به اجازه دادن به دیگران است.به کسی که هستید افتخار کنید.اصیل و آسیب پذیر بودن اغلب کیفیتی است که دیگران بیشتر در مورد شما تحسین خواهند کرد. 
 

زبان بدن را یاد بگیرید و انجام دهید

هنگام صحبت با افراد تماس چشمی برقرار کنید. سرتان را بالا بگیرید.صدای خود را به وضوح و به طور موثر بیان کنید.دست دهید.بغل کنید.در مجاورت دیگران باشید.
این مطالب را نیز مطالعه کنید:
 

سعی کنید پیش از هر عمل فکر کنید

متفکر بودن به سادگی به عنوان آگاهی تعریف می شود.بیدار شوید.به تمام افکار، احساسات و خاطرات خود در هر لحظه توجه کنید.هیچ قسمتی از تجربه شما وجود ندارد که از آن فرار یا دوری کنید. یاد بگیرید که خود و دنیای اطراف خود را بشناسید، از جمله ” افکار و احساسات مضطرب ” و فقط به آن ها توجه کنید.زمانی که کاملاً حضور دارید، متوجه خواهید شد که تعاملات اجتماعی چیزی نیست که شما باید از آن اجتناب کنید.
بهتر عمل خواهید کرد، زیرا در واقع به مکالمه و اشارات در محیط خود توجه می کنید.با تمرین، شما به طور مداوم می توانید به مهارت های اجتماعی خود پیشرفت های خوبی بدهید.
 

تحت تاثیر قرار دادن دیگران

درباره خودشان بپرسید و وقتی به شما پاسخ می دهند، تمرکز کنید. چیزهایی را که در مورد خودشان به شما می گویند به یاد داشته باشید تا بتوانید بعداً درباره آن صحبت کنید.تک کارت
 

ضمایر شخصی را کنار بگذارید

جملات اول با ” من “، نه تنها برای شنونده دور است بلکه کانون توجه را بر شما متمرکز می کند و می تواند کمرویی را افزایش دهد. به یاد داشته باشید که راه غلبه بر خجالت، تمرکز در جای دیگر است. مانند آنچه که دوست دارید، واقعاً از رویداد اجتماعی لذت ببرید، در مورد این که چه احساسی دارید و پر از انرژی هستید، نیز با کسی صحبت کنید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *