اخبار نیشابور, نیشابور

مسمومیت دانش آموزان دختر در سه مدرسه نیشابور

مسمومیت دانش آموزان

رئیس اداره آموزش و پرورش نیشابور گفت: صبح امروز (پانزدهم اسفندماه سال ۱۴۰۱) ۱۶ دانش‌آموز و یک معلم دیگر از دبیرستان‌های شهید مدنی و شهید امامیان نیشابور با علائم مسمومیت به بیمارستان اعزام شدند.تک کارت
سید مهدی قاضی دبا ابراز تأسف از اتفاقات پیش آمده خاطرنشان کرد: متأسفانه برای دومین روز پیاپی مطلع شدیم که پس از استشمام بوی نامناسب در کلاس‌های درس، تعداد ۱۳ نفر از دانش‌آموزان و یکی از فرهنگیان دبیرستان مدنی دچار مسمومیت شدند.
وی با بیان اینکه بلافاصله این افراد توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده و تعدادی نیز به صورت سر پایی معاینه شدند، افزود: متأسفانه اتفاقی مشابه در دبیرستان امامیان رخ داد و پس از احساس بوی نامطبوع توسط دانش‌آموزان، سازمان آتش‌نشانی، نیروی انتظامی و اورژانس در محل حاضر شدند که سه دانش‌آموز این آموزشگاه توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

یکی از نیروهای فرهنگی دبیرستان شهید مدنی در همین خصوص به ایسنا گفت: صبح امروز بوی نامطبوعی همچون فاضلاب در مدرسه پیچید که باعث شد جمعی از دانش‌آموزان علائمی همچون سرگیجه و تنگی نفس داشته باشند.
در ادامه معاون استاندار و فرماندار نیشابور با حضور بین اولیاء دبیرستان بقراط که روز گذشته (چهاردهم اسفند ماه سال هزار و چهارصد و یک) ۳۷ دانش‌آموز این مدرسه دچار مسمومیت شده بودند، به آن‌ها گفت: زود قضاوت ناصواب نکنید. قطعا اگر هر کدام از ما ۱۰ دقیقه فکر و ذهنمان را درگیر موضوع ناخوشایندی کنیم، درد تمام وجودمان را فرا می‌گیرد. یک بخش این مساله استرس است و احتمال دارد بخش دیگر آن مسمومیت باشد.
ابوطالب جوان با تأکید بر اینکه برای صحت این موضوع باید پزشک متخصص اظهار نظر کند، گفت: نگرانی‌های ذهنی بر روی جسم و سلامت انسان اثر می‌گذارد.تک کارت
وی تأکید کرد: کلاس‌های مدارس به قوت خود برگزار می‌شود مگر آنکه مراجع بالادستی تشخیص دهند مدرسه باید تعطیل شود.

پانوشت

سه ماه از اولین حمله ی صورت گرفته گذشته است و تقریبا هر هفته در جای جای کشور شاهد حملات عمدی برای مسموم کردن دانش آموزان دختر در مدارس مختلف و شهرها و استان های مختلف کشور بوده ایم اما همچنان این جمله ی مسئولین زبانزد است “هیچی ندارید خدا رو شکر کنید امنیت دارید” این جمله بار معنایی زیادی دارد اما همان هیچی ندارید مشخصا به امنیت اقتصادی و مالی که نداریم برمی گردد و امنیت دارید مشخصا به امنیت جانی بر می گردد که متاسفانه با وجود گذشت سه ماه از این ماجرا ، این امنیت جانی داشتن هم زیر سوال می رود که چرا مسئولین نه پاسخ درستی داده اند و نه توانسته اند عوامل را دستگیر کنند. سراسر اینترنت را گشتم اما پاسخ درستی از مسئولی پیدا نکردم و اکثرا یا قول پیگری داده بودند و یا به مسئولی دیگر پاس داده بودند و گفته بودند مرتبط با ما نیست. تک کارت

از مسئولین محترم درخواست داریم به این موضوعات رسیدگی کنند و حداقل چیزی را که شعار دادند در واقعیت هم عمل کنند و نگذارند مانند سایر شعارها این هم بی معنی بشود.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهی در مورد “مسمومیت دانش آموزان دختر در سه مدرسه نیشابور

  1. دست از سرمون بردارید گفت:

    بیچاره خانواده ها، به فکر سلامت مردم نیستند و مردم براتون مهم نیستند بزارید بچه ها راحت باشن اونا چه گناهی دارن

  2. حمید گفت:

    در جواب پا نوشت باید بگم کو گوش شنوا
    اینا از خودشونن وگرنه تا حالا گرفته بودنشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *